11.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаМакедонијаСпасовски: Ракометарот Тот го уби човек близок до Мицкоски.

Спасовски: Ракометарот Тот го уби човек близок до Мицкоски.

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски одговарајќи на пратеничко прашање на Драган Ковачки од ВМРО-ДПМНЕ посочи дека убиецот на странскиот ракометар го убило лице кое, како што рече, било блиско до лидерот на Ковачки.

-Тоа го покажуваат сликите – рече Спасовски, алудирајќи на фотографиите што излегоа во јавноста, каде првоосомничениот Анџело Ѓорѓиевски е фотографиран со Христијан Мицкоски.

Toj ги отфрли обвинувањата дека го затскривале убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот.

-Убиството беше решено во најкус рок. За да криете нешто треба да имате мотив? Кој би бил нашиот мотив? – рече Спасовски.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Владата заклучи: 24 април (среда) и 8 мај да бидат неработни денови за сите граѓани

На 16. седница, Владата заклучи 24 април 2024 година (среда) и 8 мај 2024 година (среда) да бидат неработни денови за сите граѓани на...

Да бидеме хумани! Апел за помош на Сашо Лазаровски кој по вторпат се бори со рак

Сашо Лазаровски има потреба од нашата помош. Битолчанецот, кој еднаш го победи ракот на белите дробови, сега повторно води тешка борба со оваа опака...

Таравари: Ќе гo забраниме коцкањето и брзите кредити, идната Влада ќе ги покрива долговите на граѓаните од брзи кредити“, рече Таравари

Претседателскиот кандидат Арбен Таравари денеска оствари важна посета на градот Струга, каде се разговараше за различни прашања во заедницата, почнувајќи од здравствените работници до...

Давкова: Денес во Валандово се сретнав со мојот драг колега, Ѓорге Иванов.

Во пријатната атмосфера, денес, во неговиот роден град Валандово, се сретнав со мојот драг колега, Ѓорге Иванов. Имавме можност да поразговаравме за многу...