32- годишен Скопјанец погоден од залутан куршум додека пазарел пред Тобако.

Попладнево во скопски Аеродром на локација кај Тобако, бил повреден човек од залутан куршум кој засега не се знае кој го истрелал и од кој правец.

32 годишниот Т.Ј. во моментот кога бил погоден разговарал со вработениот во Тобако, со кого заедно го слушнале пукањето, по што се пожалил на болка и била повикана Итна медицинска помош. Лекарот констатирал повреда од куршум, по што ранетиот бил однесен во Градска болница.

Полицијата работи на расчистување на случајот откако извршила увид на местото на настанот.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here