Се огласи Андреа: Делегацијата ми беше далеку затоа го фрлив знамето.

Македонската евровизиска претставничка Андреа Коевска вечерва се огласи по повод скандалозното фрлање на македонското знаме.

Според неа, тоа не било од омраза туку едноставно македонската делегација била далеку и затоа се одлучила да го фрли истото.

„Тука сум да ја претставам Македонија во најдобро светло, се надевам дека ќе можеме да продолжиме во ова евровизиско искуство со позитива“, вели таа.

Извор:Тв21

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here