30.9 C
Ohrid
вторник, јули 16, 2024
ПочетнаМакедонијаСе огласи Андреа: Делегацијата ми беше далеку затоа го фрлив знамето.

Се огласи Андреа: Делегацијата ми беше далеку затоа го фрлив знамето.

Македонската евровизиска претставничка Андреа Коевска вечерва се огласи по повод скандалозното фрлање на македонското знаме.

Според неа, тоа не било од омраза туку едноставно македонската делегација била далеку и затоа се одлучила да го фрли истото.

„Тука сум да ја претставам Македонија во најдобро светло, се надевам дека ќе можеме да продолжиме во ова евровизиско искуство со позитива“, вели таа.

Извор:Тв21

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Наместен случај: Од „претепано“ бебе, до казни и стресови за медицинската сестра, на крај работата ќе заврши со „недоразбирање“

Веќе неколку денови во јавноста се врти приказната за „претепаното“ тримесечно бебе на скопската Клиника за детски болести од страна на медицинска сестра, но...

Камерите во Скопје уклучени- Први казни заработија полициски службеници !

МВР денеска објави снимки и информација дека тројца полицајци се гонат затоа што на возач наместо да му пишат казна за сообраќаен прекршок му...

Започна обединувањето на Македонците во Албанија.

Започна обединувањето на Македонците во Албанија. Прогласо на "Друштвото Преспа " го потпишат македонското друштво "Илинден" Некогашниот градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко, во името на Друштво...

Кај браната Градче пронајдена е мртва 26 годишна кочанчанка

Вчера во 20:13 часот во полициската станица Кочани, од Јавното претпријатие Водостопанство било пријавено дека на подножјето на браната Градче било пронајдено тело на...