15.5 C
Ohrid
вторник, мај 17, 2022
Почетна Свет Рускиот амбасадор нападнат во Варшава.

Рускиот амбасадор нападнат во Варшава.

Translate (Eng):[gtranslate]

Пред малку е нападнат рускиот амбасадор кој положи цвеќе пред споменикот на Црвената армија во Варшава.

Жално е тоа што, да не влезеше Црвената армија во Берлин, немаше денес да постои Полска.Видео Тука   https://www.facebook.com/100015404261981/posts/1339887653201364/