Украинските претставници на Евровизија важат за фаворити во евровизиските обложувалници-Нивната песна ќе биде посветена за Украина

Украинските претставници на Евровизија 2022 важат за фаворити во евровизиските обложувалници и тие во Торино се вистинска сензација каде и да се појават.

Изборот за претставник за Евровизија 2022, во Украина се одржа во февруари, а беше проследен со скандали.

По ова следеше руската инвазија врз земјата, по што беше неизвесно дали воопшто претставниците на Украина ќе имаат можност да настапат на сцената во Торино.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here