17.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаМакедонијаАхмети: Среќа што сме во НАТО, зошто Руските ракети можеа да дојдат...

Ахмети: Среќа што сме во НАТО, зошто Руските ракети можеа да дојдат кај нас !!!

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети во синоќешното гостување во Клик плус на ТВ 21 истакна дека денеска Македонија има стабилност и мир поради тоа што е дел од НАТО Алијансата.

„Како глувци ќе влезевме по дупки, еве каде е Украина. Тие ракети не се знае на каде одат. Денес си членка на НАТО. Ако некој те чепне, 30 земји стојат зад тебе, зад нашата република. Ако една земја членка на НАТО е во војна, ти денес имаш обезбедено мир, стабилност и безбедност“, вака изјави Ахмети.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Влада: 24 април и 8 мај се неработни денови, се препорачува и приватниот сектор да не работи

Деновите кога ќе се одржат изборите за претседател на Македонија и за пратеници во Собранието се прогласени за неработни денови за сите граѓани на...

Пецаков уште еднаш им одговори на сите што сакаат да го оцрнат предизборно !

🗣Со оглед на тоа дека бев прозван од некои иницијативи и медиуми во врска со изградба на хотел во месноста Горица, а во интерес...

Голема акција во Идризово: Уапсени 17 затворски полицајци, веќе се однесени во Суд

Во голема акција во затворот Идризово утрово, уапсени се 17 припадници на затворската полиција, кои веќе се во Суд. Акцијата ја води Обвинителството за организиран...

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...