13.9 C
Ohrid
сабота, април 13, 2024
ПочетнаМакедонијаДурловски: Повикува на протест за одбрана на Ламбе Алабаковски.

Дурловски: Повикува на протест за одбрана на Ламбе Алабаковски.

Пејачот Ламбе Алабаковски е хит на социјалните мрежи откако денеска беше објавено дека тој го запалил бугарскиот клуб “Ванчо Михајлов” во Битола.
Покрај сите останати коментари за поддршка, колегијално Алабаковски беше поддржан и до Игор Дурловски.

Немојте на ФБ, Ламбе се брани на улица, напиша Дурловски на Фејсбук.

Инаку според последните информации Алабаковски се уште се наоѓа во полициската станица во Битола, кадешто бил однесен доцна синоќа.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски го нарече Пендаровски кукавица..

На митингот на кандидатката Гордана Силјановска-Давкова во Тетово претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нагласи дека Стево Пендаровски и СДСМ ништо не зборувале за извештајот...

Пендаровски убеден дека ќе победи: Точно за еден месец од денеска започнува мојот втор мандат

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече...

Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија

Македонската Традиционална Таеквонд-о Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (Таеквондо ИТФ) под водство на претседателот Марјанчо Лазаревски...

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември во Охрид.

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември. Таму започнаа активности за гребење на постоечкиот асфалт, по што следуваат подготовките за асфалтирање. Претходно на...