14.9 C
Ohrid
сабота, април 13, 2024
ПочетнаМакедонијаАхмети Рама Вучиќ и Ковачески фрлија паричка за среќа во манастирот Свети...

Ахмети Рама Вучиќ и Ковачески фрлија паричка за среќа во манастирот Свети Наум.

Лидерите на земјите од Западен Балкан, по завршувањето на самитот „Отворен Балкан“ во Охрид, го посетија манастирот Свети Наум.

Тие фрлија паричка за среќа во бунарот во склоп на манастирот.

-На крајот на успешниот ден, го посетуваме манастирот Свети Наум, една од најважните православни храмови, изграден во 905 година и местото каде што е напишана кирилицата, објави Вучиќ на социјалните мрежи.
Лидерите на земјите од Западен Балкан, по завршувањето на самитот „Отворен Балкан“ во Охрид, го посетија манастирот Свети Наум.

Тие фрлија паричка за среќа во бунарот во склоп на манастирот.

-На крајот на успешниот ден, го посетуваме манастирот Свети Наум, една од најважните православни храмови, изграден во 905 година и местото каде што е напишана кирилицата, објави Вучиќ на социјалните мрежи.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски го нарече Пендаровски кукавица..

На митингот на кандидатката Гордана Силјановска-Давкова во Тетово претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нагласи дека Стево Пендаровски и СДСМ ништо не зборувале за извештајот...

Пендаровски убеден дека ќе победи: Точно за еден месец од денеска започнува мојот втор мандат

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече...

Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија

Македонската Традиционална Таеквонд-о Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (Таеквондо ИТФ) под водство на претседателот Марјанчо Лазаревски...

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември во Охрид.

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември. Таму започнаа активности за гребење на постоечкиот асфалт, по што следуваат подготовките за асфалтирање. Претходно на...