5 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаМакедонијаНајчевска: Ламбе не е херој туку најобичен вандал.

Најчевска: Ламбе не е херој туку најобичен вандал.

Професорка Мирјана Најчевска од Правниот факултет во својата Фејсбук објава пишува дека Ламбе не е херој туку вандал.

-Ламбе не е Херој. Ни дисидент. Не е ни пироман (новинари дај прочитајте дефиниција за пироман) или терорист.Ламбе е најобичен вандал.Ама тие кои дозволија отворање на клуб со име Ванчо Михајлов во Битола се криминалци.Како и оние кои го направија Скопје 2014.Различни а исти, пишува Најчевска.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Маричиќ до тетка Верица: Како ќе растат внуците, така и пензиите ќе растат !!

Меѓународниот секретар на СДСМ и кандидат за пратеник, Бојан Маричиќ, оствари средба со граѓаните пензионери од Изборната единици 1, каде што тој е дел...

Повторно го згрешивме знамето: Македонската армија и се заблагодари на Норвешка со знаме на Исланд

Македонската армија преку Фејсбук и се заблагодари на Норвешка, но го згреши знамето, па го искористи тоа на Исланд. „Моторните возила од Кралството Норвешка веќе...

Рибар во албанскиот дел на Охридското Езеро улови коран тежок 13,2 килограми

Рибарот Ylli Jaçellari во албанскиот дел на Охридското Езеро успеа да улови пастрмка – коран тежок 13,2 килограми. Тој е 45-годишен лиценциран риболовец од Уденишт,...

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...