Пике ја оставил Шакира поради Скопјанката Драгана- Девојката која не беше родена да сецка салата и да пие ракија со нејзиниот маж !!!

Старлетата Драгана Спасовска која своевремено македонската јавност ја запозна пред неколку годин откако зборуваше за својот живот во Дубаи и познанствата со светски познати ѕвезди како што е Роналдињо.

 

Како што самата ќе изјави за бугарските медиуми, сака да биде со мажи кои имаат високи финансиски можности, зашто и самиот нејзин живот е таков – на висока нога!

Драгана во едно интервју за „Бекстејџ“ кажа дека не планира наскоро да се мажи затоа што нема намера да се затвори дома и да чува деца. Таа вели дека не е родена за да сецка салата и пие ра кија со мажот- Но сега повторно се вмеша во љубовна афера но дали сега ќе пие ракија?!! И ќе сецка салата?!

Телефоните постојано ми ѕвонат, веста се објави во сите бугарски медиуми, но верувајте, таква е ситуацијата, да јас ништо не смеам сега да коментирам за него – во разговор за ,,Фокус” открива моделот и блогерка Драгана Спасовска, која веќе подолг период живее и работи во Дубаи, а во Бугарија ги наполни страниците во медиумите, како причина поради која се разделиле Шакира и Пике.

Веста дека по 11 години врска од која имаат две деца, се разделиле колумбиската поп ѕвезда Шакира и дефанзивецот на ,,Барселона,, Жерар Пике, е топ тема во светските медиуми.

 

Сепак, како што се објави во соседна Бугарија, таинствената девојка поради која се разделува славниот пар е токму Драгана, родена во Скопје, од татко Македонец и мајка Бугарка, која е доста популарна и во Бугарија, бидејќи и таму ја градеше кариерата и беше дел од многу модни настани и избори за убавина.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here