Прогласени победниците во Никогаш не е доцна“ меѓу нив е и нашиот Бобан Цаневски

За последен пат оваа сезона дванаесет совршени вокали дадоа се од себе за да се истакнат, а по нивното претставување следуваше грандиозно прогласување на тројца победници.

Победник на овогодинешната сезона на популарното музичко шоу „Никогаш не е доцна“, кое го избравте онлајн, е Дубравко Биондиќ Дуба преку Фејсбук.

По прогласувањето на победникот на гласањето на Фејсбук, следеше прогласување на победникот преку СМС гласови.
Ласкавата титула победник ја понесе Бобан Цаневски, кој освои дури 1892 ваши гласови- Жељко Самарџиќ му подари победничка статуа со честитки.

Следеше гласање од стручно жири, а за победникот одлучија дури деветнаесет пејачи, меѓу кои Дејан Петровиќ, Тања Савиќ, Енес Беговиќ, Кики Лесендриќ, Урош Живковиќ, Тијана Дапчевиќ, Саша Матиќ, Неша Манојловиќ, Гоца Тржан, Халид Александра Младеновиќ, Миле Китиќ, Неда Украден, Шериф Коњевиќ, Калиопи, Бора Ѓорѓевиќ, Слаѓа Алегро, Шемса Суљаковиќ и Драган Којиќ Кеба.

– Морам да бидам искрен, уживам во сето ова, но најмалку уживам во ова финале бидејќи таму седат 12 луѓе, од кои секој заслужува да победи. Ви посакува добри песни и успешни кариери бидејќи сите го заслужувате тоа! Ексклузивноста на оваа сезона е што никогаш не сме имале поголема рамноправност и ми беше многу тешко да го направам мојот избор од првите седум – изјави Маре.

Одлуката беше донесена, а титулата победник од стручното жири ја понесе Амер Ченгиќ Ченга.

Ви благодариме што бевте со нас и оваа година, а сигурни сме дека ќе бидеме уште подобри во осмата сезона – изјави Драгана Катиќ за самата завршница на финалната вечер.

Izvor:grand.online

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here