Ламбе Алабаковски: Ако јас сум пироман, вие сте предавници!

Со големо „Не“ напишано на маицата и со знамето на Вергина на себе, пејачот Ламбе Алабаковски денеска настапи пред Владата.

Тој ја испеа и химната, а потоа и песната „Земјо моја“, при што ги „запали“ Преспанскиот договор, Бугарскиот договор, Францускиот предлог.
Како што порача, доколку неговата дијагноза е пироман, нивната е предавничка.
Извор:4news

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here