Штипјанец измамил жена од Велес, зел возило на проба и не се вратил

На 02.07.2022 во 19.30 часот во СВР Велес, жена од Велес пријавила дека била измамена од А.Ј. од Штип за сума од 3.000 евра. Според пријавеното, тие се договориле А.Ј. да го купи нејзиното возило „фиат“ за сума од 3.000 евра и откако дошол во Велес го зел да го проба и оттогаш не се вратил. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here