9.9 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаКамења и јајца кон Собранието, се засилуваат полициските сили

Камења и јајца кон Собранието, се засилуваат полициските сили

Граѓаните кои се насобрани пред Собранието на РСМ, кои протестираат против прифаќањето на францускиот предлог за кревање на ветото за старт на преговори со ЕУ, почнаа да фрлаат со камења, јајца и други предмети кон собраниската зграда.

По овие инциденти, се засилуваат полициските сили на лице место.

Јајца фрлаат само група момчиња, додека останатите демонстранти мирно ги следат.

Сето ова се случуваше заедно со говорот на претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен пред пратениците.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Штипјанец на куќата си направил мини ветерница, па сега комшиите се жалат бидеќи била бучна па неможеле да спијат навечер !!

Мини ветерница на покрив во Штип Ентузијаст од улицата „Димо Хаџи Димов“ во Штип на покривот од својата куќа си направил мини ветерница. Експериментот веројатно...

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...