Почина Ивана Трамп, поранешна сопруга на Доналд.

Поранешната сопруга на Доналд Трамп, Ивана Трамп, почина на 73-годишна возраст, соопшти семејството.

Таа беше првата сопруга на Доналд, со кого заедно имаат три деца: Доналд Џуниор, Иванка и Ерик Трамп.

Свет
Почина Ивана Трамп, поранешна сопруга на Доналд
14/07/2022 21:58
Поранешната сопруга на Доналд Трамп, Ивана Трамп, почина на 73-годишна возраст, соопшти семејството.

Таа беше првата сопруга на Доналд, со кого заедно имаат три деца: Доналд Џуниор, Иванка и Ерик Трамп.

– Нашата мајка беше неверојатна жена. Силнаво работа, спортист од светска класа, прекрасна убавица и грижлива мајка и пријателка, се вели во соопштението на семејството Трамп.

-Таа побегна од комунизмот и ја прегрна оваа земја. Таа ги научи своите деца на решителност и цврстина, сочувство и одлучност, велат од семејството.

Ивана е родена во Чехословачка, а се омажила за Трамп во 1977 година. Тие беа во брак до 1992 година.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here