Каролина Гочева го откажа својот концерт во Охрид

Битолската пејачка Каролина Гочева на социјалната мрежа Фејсбук соопшти дека не се чувствува добро и дека најавениот голем концерт во Охрид ќе го одложи. Причината за тоа е позитивен тест на Ковид-19.

„Многу се радував на нашата средба во Охрид и многу сакав да ја повториме онаа магична вечер од Скопје, но… од синоќа не се чувствувам добро, денес се тестирав и имам корона“, напиша Гочева на Фејсбук.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here