11.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаМакедонијаПолитико: Доста бе со селските фори дека Албанците не плаќаат даноци, крадат...

Политико: Доста бе со селските фори дека Албанците не плаќаат даноци, крадат струја, шверцаат дрога, сега најновото е дека земале плата, а не оделе на работа..

Саше Ивановски Политико реагира на критиките во јавноста дека партиски војници на ДУИ земаат плата во државната администрација, а не одат на работа.

„Албанците не плаќаат даноци, крадат струја, шверцаат дрога, смрдат на овча лој, имаат секс во фамилија со роднини, сега најновото е дека земале плата, а не оделе на работа и затоа земјата ќе банкротирала…

Аман бе луѓе со тие албанофобии кои ви ги сервира Белград и ве тера да се мразиме со нашите сограѓани, дај доста со тие будалаштини. Што оние македонците од ВМРО и СДСМ да не се утепаа од работа на државно?!?!

Исто како и со другите стереотипи, Македонците многу плаќаат даноци и давачки и не се бават со криминал, затоа пола ВМРО е у затвор, а и од СДСМ не се ептен поарни.

Ова сега ДУИ ПАРАЗИТИ е новото ЗА ШИПТАРИ ГАСНА КОМОРА, значи само се нема храброст тоа да се каже па се паламуди за Албанците вакви биле такви биле, демек ние Македонците сме ангели, дај бе доста аман, до кога со овие селски фори?!“, пишува Политико.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Владата заклучи: 24 април (среда) и 8 мај да бидат неработни денови за сите граѓани

На 16. седница, Владата заклучи 24 април 2024 година (среда) и 8 мај 2024 година (среда) да бидат неработни денови за сите граѓани на...

Да бидеме хумани! Апел за помош на Сашо Лазаровски кој по вторпат се бори со рак

Сашо Лазаровски има потреба од нашата помош. Битолчанецот, кој еднаш го победи ракот на белите дробови, сега повторно води тешка борба со оваа опака...

Таравари: Ќе гo забраниме коцкањето и брзите кредити, идната Влада ќе ги покрива долговите на граѓаните од брзи кредити“, рече Таравари

Претседателскиот кандидат Арбен Таравари денеска оствари важна посета на градот Струга, каде се разговараше за различни прашања во заедницата, почнувајќи од здравствените работници до...

Давкова: Денес во Валандово се сретнав со мојот драг колега, Ѓорге Иванов.

Во пријатната атмосфера, денес, во неговиот роден град Валандово, се сретнав со мојот драг колега, Ѓорге Иванов. Имавме можност да поразговаравме за многу...