30.9 C
Ohrid
вторник, јули 16, 2024
ПочетнаМакедонијаЗа прослава на Рамковен 100.000 евра, за 150 години од раѓањето на...

За прослава на Рамковен 100.000 евра, за 150 години од раѓањето на Гоце Делчев 0 евра – има разлика!

Професорката Билјана Ванковска направи едноставна споредба за потрошените финансиски средства од буџетот за организирање на важни настани:

„За прослава на Рамковен – 100.000 евра

За одбележување на 150 години од раѓањето на Гоце Делчев – 0 денари/евра

Има разлика!“, напиша Ванковска.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Наместен случај: Од „претепано“ бебе, до казни и стресови за медицинската сестра, на крај работата ќе заврши со „недоразбирање“

Веќе неколку денови во јавноста се врти приказната за „претепаното“ тримесечно бебе на скопската Клиника за детски болести од страна на медицинска сестра, но...

Камерите во Скопје уклучени- Први казни заработија полициски службеници !

МВР денеска објави снимки и информација дека тројца полицајци се гонат затоа што на возач наместо да му пишат казна за сообраќаен прекршок му...

Започна обединувањето на Македонците во Албанија.

Започна обединувањето на Македонците во Албанија. Прогласо на "Друштвото Преспа " го потпишат македонското друштво "Илинден" Некогашниот градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко, во името на Друштво...

Кај браната Градче пронајдена е мртва 26 годишна кочанчанка

Вчера во 20:13 часот во полициската станица Кочани, од Јавното претпријатие Водостопанство било пријавено дека на подножјето на браната Градче било пронајдено тело на...