20 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаАХМЕТИ ПРИЗНА ПОРАЗ ВО ТЕТОВО

АХМЕТИ ПРИЗНА ПОРАЗ ВО ТЕТОВО

Првиот човек на ДУИ, Али Ахмети изјави дека на изборите за советници во општина Тетово имало слаба излезност, пренесува ТВ21.

Неучеството е многу високо на овие избори, за жал и во погрешно време, но ова е демократија и ние ја почитувавме“, изјави Ахмети.

Лидерот на ДУИ рече дека од 76 отсто преброени гласови води Беса, а по неа ДУИ.

„БДИ, 7.706 гласови, Беса 8.341 глас, ПДШ 788 гласови, Алијанса 614 гласа, Алтернатива 699 ​​гласа, ВМРО 2.169 гласа, ЛСДМ 1.316 гласа Список Најдобро за Тетово 414 гласови, Левица 4 гласови, 30 ромска партија, 37 гласа. Интегра 94 гласа“, рече Ахмети.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...

Отровна змија касна турист во Охрид- Во болницата немало противотров

Турист од Холандија бил каснат од отровна змија во Охрид, но поради недостиг на серум во охридската болница, бил транспортиран со санитетско возило до...