22.3 C
Ohrid
недела, јуни 23, 2024
ПочетнаМакедонијаД-р Даниел Кировски распали по граѓаните: Дали знаете докторката Софијанова на колку...

Д-р Даниел Кировски распали по граѓаните: Дали знаете докторката Софијанова на колку дечиња им го има животот спасено?!- Жално е што се радувате на еден пиун од Новинар што нема храброст да влезе во болницата во Гостивар или Тетово !!!

38 годишниот доктор Даниел Кировски кој е по потекло од Валандово а го прошетал буквално целиот свет со цел да им помага на луѓето и да се грижи за нивното здравје повеќе не можеше да молчи во врска со навредите кон неговата колешка Др Софијанова.

Кировски е еден од најдобрите анестезиолози но поради големи неправдини приморан бил да ја напушти оваа држава- Др Даниел иста така беше и во тимот на лекари кои помагаа во стравичната автобуска нескреќа во која загинаа 45 лица !!!!

Денес на социјалните мрежи Кировски гласно проговори за омаложувањето на лекарите од страна на граѓаните по социјалните мрежи:

Еи мори Македониjo, доjде време народов прост да се радува и охрабрува пиун новинар што исполнува политички цели да се острани од Функциja наjдобриот педиатар.
Не може да изброите само на колку деца има помогнато колку животи има спасено.
Да ве прашам сите со деца кога ви се разболи детето и матичниот не знае што да прави Сите ja барате др. Софиjaнова за помош 24 часа не бирате време.
Што сакате врвен доктор да ви работи за 50 000. Знаете ли за колку пари работи лекар педијатар од ваков ранг? Барајте од новинарот да влези во сите институции во Тетово,Гостивар но таму ќе игра калашников.
Само така охрабрувачкини продолжете да ги бодрите ваквите пиуни и продолжете да кукате како нема доктори во државата е ке нема.
Зошто не ја обесете Др.Софијанова на плоштад? Најголем криминалец во државата а се друго цвети. После некоја година нема кој грлото да ви го види а не вашите деца.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчани масовно ја поддржаа парадата на вистинските вредности, домот, родителите и фамилијата

ВИСТИНСКА ПАРАДА НА ГОРДОСТА ! ДОМ , СЕМЕЈСТВО , РОДИТЕЛИ – МАЈКА И ТАТКО ! ЗАГАРАНТИРАНА ИДНИНА ВРЕДНОСТИ ДАДЕНИ ОД БОГА И ВРЕДНОСТИ ПО КОИ ТРЕБА ДА ГИ...

Познат идентитетот на младата Македонка која почина во страотната сообраќајка во Грција

Фејсбук групата „Бабам Битола“ објави фотографија и го објави идентитетот на младата битолчанка која загина во сообраќајната несреќа што се случи вчера на автопатот...

28-годишна прилепчанка синоќа уапсена поради напад на полициски службеник

На 21.06.2024 во 22.30 часот на бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ја лишиле од слобода С.К.(28) од Прилеп. Имено, претходно таа...

АС: Заврши Европското првенство за Даку

Даку по националистички скандирања „Е.и ги Македонците…, е.и ги Србите…“ наиде на осуда од целата европска фудбалска јавност, па и од албанските фудбалски аналитичари,...