18.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 17, 2024
ПочетнаМакедонијаПронајдено починато лице во канцеларија во касарната во Велес

Пронајдено починато лице во канцеларија во касарната во Велес

Едно починато лице е пронајдено синоќа во канцеларија во касарната на Армијата на РСМ во Велес, информира денеска полицијата. Лицето било вработено во армијата

„На 13.10.2022 година во Полициската станица Велес било пријавено дека во канцеларија во касарната на Армијата на РСМ во Велес бил пронајден починат С.А.(59) од Гевгелија, вработен во армијата“, соопшти СВР Велес.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Велес, а телото на починатиот, по наредба на Јавен обвинител, било дадено на обдукција.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Градоначалникот Пецаков оствари средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер

Денес во просториите на Општина Охрид, градоначалникот Кирил Пецаков оствари срдечна средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер која беше придружувана од тим на...

Медицинска сестра од ОНКОЛОГИЈА осудена на 2 години затвор !!!

🔴 ⚖️ Медицинската сестра од Клиниката за онкологија Амела Османовиќ е осудена на казна затвор од две години, затоа што од Клиниката во три...

Познатиот македонски актер станува министер

Познатиот актер Зоран Љутков ќе биде нов министер за култура и туризам. Ова вчера го соопшти лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за состав на...

Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно од најскапите...

Нашиот валандовчанец Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно...