18.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаБлагица Павловска после операцијата се чувствува добро.

Благица Павловска после операцијата се чувствува добро.

Познатата македонска фолк пејачка Благица Павловска деновиве имаше хируршки зафат на десната рака. Таа објави фотографија на социјалните мрежи и моментот од нејзиното закрепнување го сподели со своите фанови при што во објавата напиша:

Најголема благодарност за успешната операција на десната рака и третманот на високо ниво на доктор Христов и доктор Талевски и на мојот животен ангел чувар, др.Вики Толевска. Ви посакувам од срце долг живот и многу успешни операции и насмеани лица. После секое ваше успешно животно дело. Воедно голем поздрав трауматологија и од сите доктори благословени да сте од Господа и секогаш спремни за спас на човечкиот живот. Да живее „8 Септември“, Воената болница и нашата мила Македонија, напиша Павловска во својата објава на ФБ.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...