20.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаДрвата за огрев поефтини во Германија отколку во Македонија....

Дрвата за огрев поефтини во Германија отколку во Македонија….

Пост на активиската Кристина Ампева, која во нашата јавност е препознатлива по борбата за правата на текстилните работници, со својата објава на Фејсбук предизвика лавина од реакции меѓу граѓаните.

– Дрвата во Германија. Криза а? Ние да сме имале поголем стандард од германците, дека 6000 денара е кубик – напиша Ампева на Фејсбук.

Нејзината објаваа предизвика лавина од реакции меѓу граѓаните кои се револтирани од владините одлуки, и од поскапувањето на сите производи во нашата земја.

Видете го постот и реакциите:

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...