2.8 C
Ohrid
понеделник, декември 11, 2023
ПочетнаМакедонијаДодека градоначалникот на Тетово даваше отчет, градот остана без струја !!!!

Додека градоначалникот на Тетово даваше отчет, градот остана без струја !!!!

Прекин во снабдувањето со струја го одложи отчетот кој градоначалникот на Тетово, Биљал Касами го планираше за денеска.

„Поради прекин во снабдувањето со електрична енергија во централното градско подрачје, каде е сместена и зградата на општина Тетово, пресот на градоначалникот Билал Касами, за една година локална власт се одложува за утре 11.11.2022 година ( петок) во 10:30 часот.“, информираа од општина Тетово.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Телма на местото на злосторството – За првпат објавено местото каде Вања била закопана

Јавноста се уште не се смирува со реакции по смрта на Вања и Панче кои претходно беа киднапирани. За првпат Телма ТВ успеа да дојде...

Јован Митрески,новиот претседател на Сообрание?

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ. Неофицијално се дознава дека на...

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...