-1.1 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаМакедонијаМакедонско семејство после 16 години борба за потомство доби син на кого...

Македонско семејство после 16 години борба за потомство доби син на кого му дадоа прекрасно име

„Ви благодариме што по 16 години нè направивте горди родители“ – Тања и Даниел

Последниот ден од месецот октомври е најсреќниот ден во животот на Тања и Даниел Тошевски. Овие горди родители по 16-годишна борба за потомство на 31.10.2022 година го добија Дарен.

„Од сè срце им благодариме на д-р Слободан Лазаревски и д-р Гордана Петровска, најдобрите доктори на целиот свет, но и на сестра Анита како дел од тимот кои беа дел од нашата долгогодишна борба за потомство. Чест и привилегија е да се запознаат вакви луѓе херои. Упорни, неуморни, професионални и пред сè, луѓе. Ни ја остварија најголемата желба – во прегратка да го имаме Дарен. Вашата болница треба да биде горда што има вакви стручни, хумани и борбени лица. Поклон до небо“ – споделија Тања и Даниел Тошевски.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Денес го празнуваме Свети Климент Охридски

Денес Македонската православна црква го празнува споменот на својот патрон Свети Климент Охридски – Чудотворец, најпознатиот меѓу повеќето ученици на Светите браќа Кирил и...

Агелер најави нови имиња: Македонија се соочува со епидемија од корупција

Има различни етапи и различни начини на кои луѓето кои се наоѓаат на црната листа можат да пријават незадоволство, но во секој случај ние...

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...