И денеска дојави за бомби во четири училишта

На електронската адреса на четири училишта во Скопје утринава повторно е упатена закана за поставена бомба.

Од Министерството за внатрешни работи информираа дека се преземени мерки за безбедно евакуирање на училиштата и во тек се антитерористички проверки.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here