7.9 C
Ohrid
петок, април 19, 2024
ПочетнаМакедонијаМинистерката Славјанка заглавена до гуша: Нема никаков имот а има два кредити...

Министерката Славјанка заглавена до гуша: Нема никаков имот а има два кредити за враќање и долг на кредитната картица?!?

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки, ја обвини министерката за одбрана Славјанка Петровска дека во анкетниот лист не пријавила дека поседува луксузен и голем имот со базен во Радишани. Според него, имотот не само што не е пријавен, туку е и дивоградба.

Во анкетниот лист на Славјанка, пак, поднесен до Државната комисија за спречување на комисијата, нема наведено дека министерката поседува имот. Во него единствено е наведено дека министерката има долгови. И тоа два кредити земени во 2019 година, а во вкупна вредност од речиси 14.000 евра, и долг на кредитната картичка од 2.500 евра.

Петровска пред два дена пак истакна дека се што има е пријавено во нејзиниот анкетен лист,а ако има непријавен имот таа ќе го донира.

-Ако имам непријавен имот, јас ќе го донирам на ВМРО ДПМНЕ, изјави Петровска.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...

Се истепале професорки во средно училиште во Битола

Вчера во СВР Битола, 28-годишната Х.Т. од Битола пријавила дека во средно училиште во Битола била физички нападната од нејзината колешка Ј.Н., соопшти МВР. Од...

Се огласи Паљото од Битола: Лажно сум пријавен дека сум пукал со воздушна пушка во бездомно куче од тераса

Зоран Лазаревски – Паљо, познат фитнес тренер и бодибилдер, како и поранешен кандидат за градоначалник на Битола, за „Слободен печат“ вели дека лажно е...

Малолетно момче заедно со неговиот татко натепале полициски службеници со метален предмет !!

Шеесет и четиригодишен кумановец и неговиот малолетен син биле приведени вчера откако со метален предмет нападнале полициски службеници. На 18.04.2024 во 00.35 часот во Куманово,...