7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаНиколовски: Граѓаните да земаат повисоки плати а не ПАРАЗИТИТЕ коишто ништо не...

Николовски: Граѓаните да земаат повисоки плати а не ПАРАЗИТИТЕ коишто ништо не работат.

Ние излегуваме со факти, најдобар доказ дека точно сме погодиле онаму каде што треба е тоа што никој од овие кои што до сега се споменати не демантираше дека не зема толку висока плата, напротив сите потврдија со некои смешни образложенија, истакна потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ.

Висината на платите треба да соодветствува со тежината на работата, граѓаните коишто вистински работат треба да имаат повисоки плати а не оние што ги нарекуваат паразити и коишто ништо не работат, а земаат плата, изјави денеска потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски.

– Ние излегуваме со факти, најдобар доказ дека точно сме погодиле онаму каде што треба е тоа што никој од овие кои што до сега се споменати не демантираше дека не зема толку висока плата, напротив сите потврдија со некои смешни образложенија. Висината на платите треба да соодветствува со тежината на работата, а овде за жал, каде што ние објавуваме висината на платите воопшто не соодветствува со тежината на работата. Еве само еден пример, објавивме за високата плата на директорот на АЕК на агенцијата за електронски комуникации дали било кој граѓанин во државата знае што работи Агенцијата за електронски комуникации и уште повеќе дали знае кој е директор и дали знае што тој директор работи – рече Николовски.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...

Во денешната акција уапсен Екс градоначалник на СДСМ и син на Екс градоначалник од Вмро?!

Од МВР денеака информираа дека се уапсени десет лица во координирана полициска операција што се спроведе денеска. Четворица од приведени се од Гевгелија, тројца...

Сузбиена криминална група во Македонија, приведени 10 лица

Сузбиена криминална група, приведени 10 лица Денеска (02.03.2024), Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал - Сектор за криминалистички истраги - Единица за недозволена...

Уапсена жената која ограби починат човек во Велес

Полицијата ја уапси жената, која го ограби 54-годишниот велешанец, веднаш откако му се слошило, паднал и починал. Триесет и двегодишната велешанка, наместо да му помогне...