7.5 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаМакедонијаИванов: Да се продаде крстот на Водно за закрепнување на ФК „Вардар“

Иванов: Да се продаде крстот на Водно за закрепнување на ФК „Вардар“

Новинарот Зоран Иванов предлага да се продаде крстот на Водно  и со тие пари да се помогне закрепнувањето на ФК Вардар, наместо за истото да се трошат пари од буџетот на Градот.

„Ако на аукција се продаде крстот, оној над градот, парите ќе стасаат за закрепнување на “Вардар”, а со градските пари да се крпат градските улици“, коментира Иванов на фејсбук.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски ги повика Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство.

ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство. Повкиот го упати лично...

Мицкоски до Ковачевски: Со вас Македонија нема европска иднина, со Артан и Али заглавивте во калта на вашите ситни интереси и среброљубие

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа митинг и во Берово, каде пред присутните се обрати и претседателот Христијан Мицкоски, кој му одговори на Димитар Ковачевски кој во...

Бисера: До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава.

До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава. Ги впишавме македонските патишта во мапата на...

Димитириевски: Нема теорија да коалицираме со СДСМ

Со актуелното раководство на СДСМ, кое многу се огреши, нема теорија да коалицираме. Со ВМРО-ДПМНЕ, прво да расчистат со заостанати коруптивни дела од претходната...