11.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаЗабаваСе огласи Инфлуенсерката Александра: „Македонче, имам донирано 500 пати, но никој не...

Се огласи Инфлуенсерката Александра: „Македонче, имам донирано 500 пати, но никој не ме пофали“

Мојата објава споделена на сите социјални мрежи, плукано, коментирано како да убив човек. Ах бе Македонче, да споделуваше толку за да пофалиш нешто којзнае каде ќе бевме сега. Имам договори со неколку фирми, па морам да ги завршам до крајот на годината затоа ќе морам да бидам тука уште еден месец. После тоа се повлекувам од „отровот“ на Инстаграм пред и мене да ме отруе целосно…“, гласи дел од објавата на Александра Шијакоска, по виралното споделување на нејзиниот скриншот, поради кој стана мета на критики.

 

По лавината од реакции, Александра се огласи на својот Инстаграм профил и на Стори сподели:

„Македонче… Имам донирано над 500 пати, помогнато уште повеќе од 500 пати, ЧУДНО, но никој не споделил да ме пофали.

Без разлика, не го правев тоа за да ме тапне некој по рамо, туку затоа што така бев посреќна. Штом почнав да заработувам си ветив дека 10% или 20% од мојата заработка ќе оди кај луѓе на кои им е потребно повеќе од мене, без притоа да споделам што сè добро сме направиле последните две години.

За жал, поради операцијата морав да го одложам и паузирам истото оваа година.

На почеток споделував, мислејќи дека ќе бидам инспирација за некој да помогне, но последните години престанав и тоа исто поради Македончето кое ќе каже – Го правите ова само за да се пофалите на социјалните мрежи…

Па, направи го и ти и пофали се. Само направи го.

Поентата ми е следна…

Пред два дена вратив на порака како што ми кажуваше душата во моментот, без притоа да навредам некој и да употребам некој погрден збор.
Споделено на сите социјални мрежи, плукано, коментирано како да убив човек.

Ах бе Македонче, да споделуваше толку за да пофалиш нешто којзнае каде ќе бевме сега.

На мојот профил секогаш прашувам кога ми треба нешто, па ме прашуваат мене, и си имаме прекрасна комуникација, ама сето тоа се луѓе кои ме следат и поддржуваат и за кои постоеше профилот.

Како и да е…
Знам дека ова им се случува на сите кои одлучиле да го работат ова и треба да се спремни на истото, но јас веќе немам сила за ништо од ова…

Имам договори со неколку фирми, па морам да ги завршам до крајот на годината затоа ќе морам да бидам тука уште еден месец.
После тоа се повлекувам од „отровот“ пред и мене да ме отруе целосно.

Должна сум на многу луѓе тука, ама должна сум и на родителите и блиските, кои за малку ќе ме изгубеа, а сега читаат одвратни коментари на социјалните мрежи.
Се извинувам на тато, мама, Едмонд и сите блиски што ги внесов во оваа неблагодарна Инстаграм игра.“

Извор ЦрноБело

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Изјава на Советот за верски прашања на Нов Јужен Велс и на верски водачи

Изјава за медиуми Вторник, 16 април 2024 Местата за богослужба се места за мир и молитва. Луѓето кои се собираат таму не треба никогаш да се...

Владата заклучи: 24 април (среда) и 8 мај да бидат неработни денови за сите граѓани

На 16. седница, Владата заклучи 24 април 2024 година (среда) и 8 мај 2024 година (среда) да бидат неработни денови за сите граѓани на...

Да бидеме хумани! Апел за помош на Сашо Лазаровски кој по вторпат се бори со рак

Сашо Лазаровски има потреба од нашата помош. Битолчанецот, кој еднаш го победи ракот на белите дробови, сега повторно води тешка борба со оваа опака...

Таравари: Ќе гo забраниме коцкањето и брзите кредити, идната Влада ќе ги покрива долговите на граѓаните од брзи кредити“, рече Таравари

Претседателскиот кандидат Арбен Таравари денеска оствари важна посета на градот Струга, каде се разговараше за различни прашања во заедницата, почнувајќи од здравствените работници до...