7.5 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаМакедонијаМакедонски новинар го натера лидерот на бугарската антимакедонска партија да каже дека...

Македонски новинар го натера лидерот на бугарската антимакедонска партија да каже дека Бугарите се Македонци. (Видео)

Новинарот се вика Матеја Петровски, работи во Алфа ТВ како репортер и често пати се наоѓа во невозможно услови како онаа кога Заев го нарече Боки 13 ,,педер” а Героски суетен новинар.

Денеска Матеја го начека лидерот на бугарската проруска националистичка и антимакедонска партија ,,Преродба”, Костадин Костадинов, кој беше во Скопје каде што продолжи со навредите кон Македонците кои според него се Бугари.

На крајот Матеја го убеди Костадин дека е Македонец.

Видеото на овој линк:

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски ги повика Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство.

ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство. Повкиот го упати лично...

Мицкоски до Ковачевски: Со вас Македонија нема европска иднина, со Артан и Али заглавивте во калта на вашите ситни интереси и среброљубие

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа митинг и во Берово, каде пред присутните се обрати и претседателот Христијан Мицкоски, кој му одговори на Димитар Ковачевски кој во...

Бисера: До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава.

До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава. Ги впишавме македонските патишта во мапата на...

Димитириевски: Нема теорија да коалицираме со СДСМ

Со актуелното раководство на СДСМ, кое многу се огреши, нема теорија да коалицираме. Со ВМРО-ДПМНЕ, прво да расчистат со заостанати коруптивни дела од претходната...