30.9 C
Ohrid
вторник, јули 16, 2024
ПочетнаМакедонијаЧовекот со срце како планина: Отец Оливер е избран за маж на...

Човекот со срце како планина: Отец Оливер е избран за маж на годината во Македонија

Отец Оливер Петровски е Маж на годината за 2022 година, во изборот направен со гласање на официјалната страница на Фејсбук.


Тој е познат хуманитарец и раководи со организацијата „Свети Спас“, која изминатите години успеа да внесе среќа и спокој во душите на многу луѓе на кои вистински им е потребна помош.

Изборот на Маж на годината се одржува по петти пат кај нас, а годинава наградите ќе бидат врачени на 30 ноември во хотелот Даблтри бај Хилтон. Ќе бидат врачени и награди за 13 добитници во 13 разни категории.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Наместен случај: Од „претепано“ бебе, до казни и стресови за медицинската сестра, на крај работата ќе заврши со „недоразбирање“

Веќе неколку денови во јавноста се врти приказната за „претепаното“ тримесечно бебе на скопската Клиника за детски болести од страна на медицинска сестра, но...

Камерите во Скопје уклучени- Први казни заработија полициски службеници !

МВР денеска објави снимки и информација дека тројца полицајци се гонат затоа што на возач наместо да му пишат казна за сообраќаен прекршок му...

Започна обединувањето на Македонците во Албанија.

Започна обединувањето на Македонците во Албанија. Прогласо на "Друштвото Преспа " го потпишат македонското друштво "Илинден" Некогашниот градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко, во името на Друштво...

Кај браната Градче пронајдена е мртва 26 годишна кочанчанка

Вчера во 20:13 часот во полициската станица Кочани, од Јавното претпријатие Водостопанство било пријавено дека на подножјето на браната Градче било пронајдено тело на...