-1.1 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаЗабаваДрама на концертот на Лепа Брена: Шест пензионери се онесвестиле, еден прескокнал...

Драма на концертот на Лепа Брена: Шест пензионери се онесвестиле, еден прескокнал ограда и се качил на бина

Понесени од еуфоричната атмосфера на двата концерти на Лепа Брена кои се одржаа во Неделишќе, Хрватска, дури шест пензионери кои биле дел од публиката завршиле во Итната медицинска помош, откако колабрирале, а пак еден кој бил во полна снага, ја прескокнал заштитната ограда и се качил на бината.

Дури и обезбедувањето не можело да го тргне, па Брена им кажала да го остават да го следи нејзиниот настап качен на сцената.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...