1.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаПуста Македонија: Некој им ги yкpaл вратите од влезот на зградата

Пуста Македонија: Некој им ги yкpaл вратите од влезот на зградата

Сме пишувале за многу различни кражби, но до сега, никогаш не сме пишувале за кражба во која крадците крадат влезни врати. Е такво нешто се случило во Струмица – oбјави порталот “Прес24”

„ Утрово беа украдени влезните врати на улицата „Ѓорѓи Василев“ бр.38. Се случувало и порано да бидат украдени и други предмети од зградата, но ваков случај првпат гледаме“ – пишуваат станарите на оваа зграда кои се зачудени исто како и ние.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...