8.9 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаСветБорисов: Бугарија има свој Меси, тоа сум јас!

Борисов: Бугарија има свој Меси, тоа сум јас!

Подобар од мене нема, колку и да звучи нескромно, изјави лидерот на ГЕРБ и поранешен премиер Бојко Борисов.

-Формирањето малцинска влада е најдоброто што може да се случи за стабилноста и разбирањето во моментов. Нашата политичка елита се уште не е созреана. Па така, и Меси има 31 година, но кога ќе влезе на терен го дава првиот гол. Бугарија го има Меси во овој поглед, а тоа сум јас – порача Борисов.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Маричиќ до тетка Верица: Како ќе растат внуците, така и пензиите ќе растат !!

Меѓународниот секретар на СДСМ и кандидат за пратеник, Бојан Маричиќ, оствари средба со граѓаните пензионери од Изборната единици 1, каде што тој е дел...

Повторно го згрешивме знамето: Македонската армија и се заблагодари на Норвешка со знаме на Исланд

Македонската армија преку Фејсбук и се заблагодари на Норвешка, но го згреши знамето, па го искористи тоа на Исланд. „Моторните возила од Кралството Норвешка веќе...

Рибар во албанскиот дел на Охридското Езеро улови коран тежок 13,2 килограми

Рибарот Ylli Jaçellari во албанскиот дел на Охридското Езеро успеа да улови пастрмка – коран тежок 13,2 килограми. Тој е 45-годишен лиценциран риболовец од Уденишт,...

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...