27.9 C
Ohrid
вторник, јули 16, 2024
ПочетнаМакедонијаДимитар Апасиев: Прво ќе го поразиме СДСМ, па машки ќе се пресметаме...

Димитар Апасиев: Прво ќе го поразиме СДСМ, па машки ќе се пресметаме со ВМРО-ДПМНЕ!

Димитар Апасиев тврди дека неговата Левица е антиклиентелистичка партија, која сама моментално тежи над 100 илјади гласачи и има канцеларија во секоја трета општина.

Во интервју за „Фокус“, тој вели дека во првата рунда ќе се пресметаат со СДСМ, а финалето им е резервирано за ВМРО-ДПМНЕ.
Притоа, не штеди „комплименти“ за ДУИ, опишувајќи ја како партија на корумпирани и мафијаши, поради што, според него, неопходна е „дедуизација“

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Наместен случај: Од „претепано“ бебе, до казни и стресови за медицинската сестра, на крај работата ќе заврши со „недоразбирање“

Веќе неколку денови во јавноста се врти приказната за „претепаното“ тримесечно бебе на скопската Клиника за детски болести од страна на медицинска сестра, но...

Камерите во Скопје уклучени- Први казни заработија полициски службеници !

МВР денеска објави снимки и информација дека тројца полицајци се гонат затоа што на возач наместо да му пишат казна за сообраќаен прекршок му...

Започна обединувањето на Македонците во Албанија.

Започна обединувањето на Македонците во Албанија. Прогласо на "Друштвото Преспа " го потпишат македонското друштво "Илинден" Некогашниот градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко, во името на Друштво...

Кај браната Градче пронајдена е мртва 26 годишна кочанчанка

Вчера во 20:13 часот во полициската станица Кочани, од Јавното претпријатие Водостопанство било пријавено дека на подножјето на браната Градче било пронајдено тело на...