6.9 C
Ohrid
четврток, април 18, 2024
ПочетнаЗабаваНавивачите разочарани по поразот на Хрватска: Зарем нема да ја видиме Ивана...

Навивачите разочарани по поразот на Хрватска: Зарем нема да ја видиме Ивана гола?

По поразот на мечот со Аргентина, на вчерашниот натпревар на Светското првенство во фудбал, хрватските, но дел и од светските навивачи и љубители на фудбалот се разочарани бидејќи нема да се оствари ветувањето на поранешната хрватска мисица Ивана Кнол (30).

Девојката која стана сензација на првенството со својата провокативна гардероба, и која се најде во голем број на светски медиуми како најзгодна навивачка, неодамна јавно вети дека доколку Хрватска стане светски првак, таа ќе позира гола.

Сепак, откако по вчерашниот меч на Хрватска и побегна највисоката титула, во многу медиуми се објави веста дека нема да има ништо од разголувањето на Кнол.

Инаку, таа е модел и инфлуенсерка која и за време на Светското првенство во Русија често го привлекуваше вниманието, позирајќи во провокативни изданија на трибините.
Во Катар пак, беше мета и на критики, бидејќи според тамошните закони не е дозволиво жените да се разголуваат во јавност. Дури и се објави видео на кое се гледа како обезбедувањето ја отстранува од трибините поради длабокото деколте.

Ивана е родена во Германија, а во Хрватска се преселила додека била дете. Во изминатите години таа е редовна поддршка на хрватските фудбалери за време на натпреварите.

На сегашното првенство нејзиниот број на следбеници се дуплираше и сега ја следат над милион луѓе на Инстаграм.

Вики Клинчарова Fokus

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Пендаровски: Најмалку тројца владици во Синодот на МПЦ под руско влијание, но немаме докази дека се шпиони на руската федерална служба

Во изминатите неколку години, Македонија протера 18 руски дипломати, т.н. дипломати кои беа руски шпиони. Тоа беше направено во содејство со службите од кои...

Грејната сезона во Македонија продолжува поради временските услови

АД ЕСМ ги информира потрошувачите приклучени на системот за централно греење со кој управуваат компаниите формирани од АД ЕСМ, како и подружницата „Енергетика“, дека...

Скафандерот стана дел од мене, уште го чувам – вели Костадиновска-Стојчевска

Тој скафандер стана дел од мене, го чувам и ќе ми дозволите да ви кажам од кои причини го чувам. Јас бев две години...

Албанец одбива да прими казна оти била напишана на македонски јазик. (Видео)

Граѓанин одбива да прими казна оти била напишана на македонски јазик На социјалните мрежи се споделува видео на коешто се гледа како двајца македонски полицајци...