9.9 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаВелешанецот кој усмрти младо девојче, се криел во пештера, јадел во селска...

Велешанецот кој усмрти младо девојче, се криел во пештера, јадел во селска плевна

Триесет дена притвор доби велешанецот Ангелче Николов, кој со автомобил во саботата ја усмрти 11 годишната Магдалена, а тешко ја повреди нејзината мајка.

Судија на претходна постапка го прифати барањето на обвинителството, кое отвори истрага за две кривични дела. Ќе го гони и за сообраќајката со смртни последици, но и за тоа што побегна и не им пружи помош на повредените.

За овие кривични дела е предвиден затвор од пет до 15 години.
По сторителот Ангелчо Николов велешката полиција трагаше неколку дена, по што тој самиот се предаде.
Она што го дознаваме Николов веднаш по ударот во саботата со огромна брзина со патничко моторно возило Мерцедес го напуштил местото на инцидентот со други тројца млади лица во возилото.
Истите ги иставил низ Велес, шо што Николов првиот ден се криел во селото Бузалково со мнозинско албанско население. Тој имал добри конекции со селаните со кои тргувал со дрва. Го криеле во напуштена селска плевна по што добил порака дека полицијата има индиции кај се наоѓа па бил приморан да го напушти селото.
Потоа последните часови се криел во пештера која се наоѓала на патот кон Чашка. Тој преноќил, се греел со оган, но имал недостаток на храна. Неодрлжливата ситуација го натерало да се предаде сам на полицијата.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Штипјанец на куќата си направил мини ветерница, па сега комшиите се жалат бидеќи била бучна па неможеле да спијат навечер !!

Мини ветерница на покрив во Штип Ентузијаст од улицата „Димо Хаџи Димов“ во Штип на покривот од својата куќа си направил мини ветерница. Експериментот веројатно...

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...