Долго време го очекуваа ова сите: Врчак се враќа на музичката сцена со нова песна !!!!

„И повторно сам“, „Пред да заспијам“, „Вози ме“, „Манастириски сон“, се само дел од многуте хитови на еден од најпопуларните рапери кои се појавиле на македонската музичка сцена некогаш, Раде Врчаковски – Врчак.

Оние што се сеќаваат, знаат дека Врчак уживаше во огромна популаларност и буквално живееше како светските славни личности. Беше миленик на женската популација, секогаш возеше брзи и скапи автомобили и честопати неговото име се провлекуваше низ таблоидите и весниците.

Но, по се изгледа раперот се засити од ваквиот начин на живот и поради тоа реши да се тргне што е можно подалеку од очите на јавноста. Она што се знае за него, е тоа дека тој и понатаму компонира музика за себе, но и за странски изведувачи. Врчак за кратко време најавува нешто ново и нешто големо за неговото враќање на сцената

Еве што напиша тој на својот Фејсбук профил:

ВРЧАК 2023 НОВА ПЕСНА 😀Името на новата песна е “Да ме лижнеш”, во видеото има и официјална НАЈАВА НА АЛБУМОТ КОЈ ГО СНИМАВЕ ВО АМЕРИКА (во PARAMOUNT, Калифорниа) со на Бруно Марс инжињерот и одлични артисти од Los Angeles, амерички албум е, врв е албумот велат самите америкаци меѓу кој се и искусни мегахит мејќери (соработници на светски познати ѕвезди со песни со миљарди гледаност на YouТube), велат освежувачки одлично ќе помине албумот во Америка. Албумот е веќе и со ISRC кодови на продуцнтска куќа на Will I AM (ќе излезе во Америка пред лето 2024, а да се надеваме сите дека ќе е и порано).

Во видеото има подетални информации за се ова (и како се случи се), како и за научните откритија кој ни се случија во државата (а се поврзано со научните откритија е поголемо од што може човек да сонува, ќе види и ќе чуе секој човек се во видеото, за повеќе нобелови награди да ни стигнат во државата се научните откритија велат професори), а во видеото има и информации до Светската Здравствена Организација за кој мора секој човек да чуе барем еднаш во животот, и да имаме поубав, подлог и поздрав живот, како и иднина без робства на планетата Земја.

Држете ни среќа.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here