13.9 C
Ohrid
сабота, април 13, 2024
ПочетнаМакедонија| По 16 години заеднички живот: Тајно се венчаа Зуица Лазова и...

| По 16 години заеднички живот: Тајно се венчаа Зуица Лазова и Наум Петрески

Пејачите Наум Петрески и Зуица Лазова, по 16 години заеднички живот кој го крунисаа со две деца, решија да ја крунисаат и нивната љубов пред Бог и најсаканите. Пејачите долги години успешно опстојуваат на музичката сцена, а љубовта кон убавата народна песна ги споила нивните срца.

 

Наум и Зуица без голема помпа и во кругот на семејството и најблиските пријатели тајно склучиле граѓански брак, а потоа решиле да се заколнат на вечна љубов во еден од најубавите манастири во нашата земја –  Св. Наум во Охрид, пишува MMS.mk.

 

 

 

 

 

 

 

 

Зуица на црковната вечкавка облекла бел фустан со интересен дезен, а Наум сив костум во комбинација со црна кошула.

Пејачите се родители на ќерката Македонка и синот Стефан кои тргнаа по нивните стапки, одбирајќи ја музиката како нивна пасија и љубов. Од претходниот брак пејачот ги има ќерките Анастасија и Сања.


Фото: ММС

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски го нарече Пендаровски кукавица..

На митингот на кандидатката Гордана Силјановска-Давкова во Тетово претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нагласи дека Стево Пендаровски и СДСМ ништо не зборувале за извештајот...

Пендаровски убеден дека ќе победи: Точно за еден месец од денеска започнува мојот втор мандат

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече...

Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија

Македонската Традиционална Таеквонд-о Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (Таеквондо ИТФ) под водство на претседателот Марјанчо Лазаревски...

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември во Охрид.

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември. Таму започнаа активности за гребење на постоечкиот асфалт, по што следуваат подготовките за асфалтирање. Претходно на...