19.9 C
Ohrid
четврток, мај 30, 2024
ПочетнаМакедонијаДве лица повредени во сообраќајка кај село Оровник.

Две лица повредени во сообраќајка кај село Оровник.

Две лица се повредени во сообраќајка кај Оровник.

На 02.01.2023 во 02.15 часот на магистралниот пат Охрид-Кичево кај с.Оровник, патничко моторно возило „голф“ со охридски регистарски ознаки, управувано од А.К.(36) од с.Мешеишта, охридско, излетало од коловозот. Во несреќата со телесни повреди се здобил возачот А.К., а со тешки телесни повреди се здобила сопатничката Ј.К.(32) од с.Мешеишта, кои им биле констатирани од лекар во болницата „Св.Еразмо“. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Охрид, стои во билтент на МВР.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиднеј: СВЕЧЕНО ПРОСЛАВЕН ДЕНОТ НА СЕСЛОВЕНСКИТЕ ПРОСВЕТИТЕЛИ СВЕТИ КИРИЛ И МЕТОДИЈ

Пишува  Тоде Кабровски Минатата недела на 26 мај 2024 година во организација на Македонскиот просвето-училишен одбор на Нов Јужен Велс со сите Македонски училишта во...

Пецаков: По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза, упатувам јавна поддршка

По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза упатувам јавна поддршка до сите наши сограѓани кои се борат со ваков животен...

Фатени лица од Охрид и Бугарија- Се претставувале како полицајци

Поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „измама“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.И.В.(58) од Република Бугарија и А.Т.(41) од Охрид. Во...

Македонче: Александар Лазовски, успешен магистрант на Харвард !

Честитки за нашиот Александар Лазовски, стипендист и признат студент лидер за вештачка интелигенција (AI) и образование, кој ја заврши својата магистратура по образование (2023–24)...