2.8 C
Ohrid
понеделник, декември 11, 2023
ПочетнаМакедонијаОва е автомеханичарот од Свети Николе кој се самоубило поради невозвратена љубов

Ова е автомеханичарот од Свети Николе кој се самоубило поради невозвратена љубов

Тихомир А, 43-годишникот од Свети Николе кој се саниуби откако ја застрела девојката во коа бил вљубен, си го одзел живото поради невозвратена љубов. Тој бил подолго време опседнат со неа, велат локалните жители.

Тихомир долго време бил заљубен во 32-годишната девојка, постојано ја следел, и испраќал пораки, ја прогонувал.

– Девојката неколкупати го има пријавувано во полиција. Не се чувствуваше безбедно, постојано ја прогонуваше. Беше опседнат со неа. Одеше на излогот од слаткарницата ја чекаше да помине за да направи фотографија со неа, селфи и да постира на социјалните мрежи – раскажува еден од жителите на градот.

Жителите го знаат како добро момче кое работело како автомеханичар, пред трагичната вест која одекна вчера во Свети Николе.

-Сигурно немал намера да пука во неа. Тие двајца никогаш не беа во врска, ниту пак имаше нешто меѓу нив. Едноставно невозвратена љубов. Тој премногу ја сакаше, но таа ја игнорираше неговата љубов. Едноставно имаше свој живот, во кој немаше место за него. Тој ден не бил прв дентој да ја следи. Не било ништо ново за неа. Но што се слуило и како го извадил пиштолот не знам. Велат откако помислил дека ја убил си пресудил себе си. А девојката е добра и е надвор од животна опасност. Била застрелана во рамото – раскажуваат жителите.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Телма на местото на злосторството – За првпат објавено местото каде Вања била закопана

Јавноста се уште не се смирува со реакции по смрта на Вања и Панче кои претходно беа киднапирани. За првпат Телма ТВ успеа да дојде...

Јован Митрески,новиот претседател на Сообрание?

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ. Неофицијално се дознава дека на...

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...