7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаАнтиќ на мечот помеѓу Македонија и Македонија дојде во дуксер – Црвена...

Антиќ на мечот помеѓу Македонија и Македонија дојде во дуксер – Црвена Звезда

Дека Перо Антиќ е голем навивач на белградскиот тим Црвена Звезда, за кој двапати настапуваше во играчката кариера, е добро познато и потврдено со тетоважа на неговото тело, но и покрај тоа зачудува неговиот избор на гардероба во која се појави на мечот помеѓу актуелната репрезентација и поранешните великани на Македонија.

Првиот човек на Македонската кошаркарска федерација (МКФ) на трибините во салата „Борис Трајковски“ се појави во дуксер на кој со големи букви пишува – Црвена Звезда. Тоа секако не би бил никаков проблем да е на меч на црвено-белите од Евролигата во Белград или во некој друг европски град, но изборот е дискутабилен за натпревар на кој се слави – Македонија.

Особено што Антиќ како предводник на макбаскетот на располагање има неограничена количина спортска гардероба со знамето и грбот на нашата држава, со што секако и адекватно би ја претставил федерацијата на чие чело е, а и би им оддал почит на актерите на паркетот, кои изминативе две децении ги „оставија коските“ за Македонија.

Извор: Спорт1.мк

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчанец ги искоцкал парите, па го запалил казиното.

35-годишник подметнал пожар во казино, соопштија од Битолската полиција. Според информациите, синоќа во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од...

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...