20.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаМакедонијаМакедонија во шок и неверување- На 21 година почина фудбалерот Стефан Петровски...

Македонија во шок и неверување- На 21 година почина фудбалерот Стефан Петровски – Паше

Изразуваме големо жалење и сочуство за фамилијата за прерано згаснатиот живот на фудбалерот Стефан Петровски кој настапуваше за ФК Новаци а имаше настапувано за АК Пандев и ФК Пелистер“, напишаа на Фејсбук од ФК Пелистер.

Оваа тажна вест попладнево се прошири низ социјалните мрежи, а неговите пријатели, роднини и сите што го познаваа Паше, едноставно не можат да поверуваат во суровата вистина дека Паше веќе не е со нас.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Загина пешак во Прилеп, малолетник удрил со мотоцикл во него

На 28.05.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Тризла“ во Прилеп, мотоцикл „хамачи” без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Прилеп, удрил во...

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права, кое...

Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско

zoom вести македонија ВЕСТИМАКЕДОНИЈАНАСЛОВНА Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско May 29, 2024 во 11:46 Моето разрешување...