17.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаМакедонијаКанал 5 објави дека е приведен Драган Даравелски-Екс директорот на царина !!!!

Канал 5 објави дека е приведен Драган Даравелски-Екс директорот на царина !!!!

Користејќи ја информацијата од свој анонимен извор „Канал 5“ објави дека на граничниот премин со Србија денеска е приведен Драган Даравески и дека наскоро треба да биде однесен во Идризово.

Даравелски е поранешниот директор на Царинската управа кој во 2007 год. беше осуден во отсуство на 7 години затвор. По него е распишана и потерница на Интерпол. Тој еднаш веќе беше уапсен во 2016 година во Белград, но до ден денешен не се случи неговата екстрадиција.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Влада: 24 април и 8 мај се неработни денови, се препорачува и приватниот сектор да не работи

Деновите кога ќе се одржат изборите за претседател на Македонија и за пратеници во Собранието се прогласени за неработни денови за сите граѓани на...

Пецаков уште еднаш им одговори на сите што сакаат да го оцрнат предизборно !

🗣Со оглед на тоа дека бев прозван од некои иницијативи и медиуми во врска со изградба на хотел во месноста Горица, а во интерес...

Голема акција во Идризово: Уапсени 17 затворски полицајци, веќе се однесени во Суд

Во голема акција во затворот Идризово утрово, уапсени се 17 припадници на затворската полиција, кои веќе се во Суд. Акцијата ја води Обвинителството за организиран...

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...