6.9 C
Ohrid
петок, април 19, 2024
ПочетнаМакедонијаЗатвореникот на слобода, а во притвор командирот и двајца полицајци кои го...

Затвореникот на слобода, а во притвор командирот и двајца полицајци кои го придружувале бегалецот Беким Мехмети

Притвор им е одреден и на двајцата полицајци , кои го превезувале Мемети од затворот Идризово кон Клиничкиот центар во Скопје.

Третиот полицаец е на Карил и се опоравува од прострелната рана , откако бил погоден од затвореникот при бегството од службеното комбе. За четвртиот засега нема информации. Утринава двајцата полицајци се спроведени во затворот во Шутка. По распитот во Кривичниот суд било утврдено дека командирот и полицајците можат да избегаат, а бидејќи постојат индиции кои укажуваат дека му помогнале на затвореникот Беким Мемети да избега, бидејќи биле направени голем број пропусти во процедурата при спроведувањето на затвореникот

Во меѓувреме, полицијата распиша меѓународна потерница за затвореникот Беким Мемети, 36-годишник од Тетово, а трага и по засега непознатите кои биле во сивото Ауди со кое прво му го попречило патот на затворското комбе а потоа и го евакуирале бегалецот..

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...

Се истепале професорки во средно училиште во Битола

Вчера во СВР Битола, 28-годишната Х.Т. од Битола пријавила дека во средно училиште во Битола била физички нападната од нејзината колешка Ј.Н., соопшти МВР. Од...

Се огласи Паљото од Битола: Лажно сум пријавен дека сум пукал со воздушна пушка во бездомно куче од тераса

Зоран Лазаревски – Паљо, познат фитнес тренер и бодибилдер, како и поранешен кандидат за градоначалник на Битола, за „Слободен печат“ вели дека лажно е...

Малолетно момче заедно со неговиот татко натепале полициски службеници со метален предмет !!

Шеесет и четиригодишен кумановец и неговиот малолетен син биле приведени вчера откако со метален предмет нападнале полициски службеници. На 18.04.2024 во 00.35 часот во Куманово,...