Експлодирало возило во центарот на Скопје додека минувала министерката Славјанка Петровска

Предмалку додека министерката за одбрана Славјанка Петровска со своето службно воизло се движела по булеварот “Кочо Рацин” во непосредна близина на гимназијата Раде Јовчевски – Корчагин, експлодирало возило во непосредна близина на нејзиното службено возило, дознава Инфомакс.

Екипите на противпожарната бригада на Град Скопје се на терен го изгаснале возилото што експлодиралло, а увидна полиција е исто така на терен и местото е обезбедено.

Од информациите што располагаме министерката се чувствува добро и не е повредена.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here