6.9 C
Ohrid
петок, април 19, 2024
ПочетнаМакедонијаЗаврши Светското првенство во ракомет за Македонија.

Заврши Светското првенство во ракомет за Македонија.

Ракометната репрезентација на Македонија не се пласираше во второто коло на Светското првенство. Сега нашите ракометари ќе се борат за пласман меѓу 25. и 32. место.

Македонците во последното коло загубија од Аргентина. Избраниците на легендарниот Кирил Лазаров загубија со 26:35.

Македонците и Аргентинците влегоа без бодови во мечот, па директно одлучуваа кој ќе продолжи понатаму. Аргентина беше благ фаворит, а веќе во првото полувреме создаде големи седум гола предност и мирно ја сочува таа предност до крајот. Норвешка и Холандија вечерва играат за првото место.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...

Се истепале професорки во средно училиште во Битола

Вчера во СВР Битола, 28-годишната Х.Т. од Битола пријавила дека во средно училиште во Битола била физички нападната од нејзината колешка Ј.Н., соопшти МВР. Од...

Се огласи Паљото од Битола: Лажно сум пријавен дека сум пукал со воздушна пушка во бездомно куче од тераса

Зоран Лазаревски – Паљо, познат фитнес тренер и бодибилдер, како и поранешен кандидат за градоначалник на Битола, за „Слободен печат“ вели дека лажно е...

Малолетно момче заедно со неговиот татко натепале полициски службеници со метален предмет !!

Шеесет и четиригодишен кумановец и неговиот малолетен син биле приведени вчера откако со метален предмет нападнале полициски службеници. На 18.04.2024 во 00.35 часот во Куманово,...