-1.1 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаМакедонијаМалолетен Охриѓанец со нож ја нападнал сопствената мајка !!!!

Малолетен Охриѓанец со нож ја нападнал сопствената мајка !!!!

Семејното насилство секојдненво присутно во полицискиот билтен. Вчера малолетник на нападнал сопствената мајка.

На 20.01.2023 година во 08,10 часот, во СВР Охрид пријавенo е дека седумнаесетгодишно момче од Охрид, во семејниот дом, со остар предмет и се заканувал на неговата мајка а потоа физички ја нападнал. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Агелер најави нови имиња: Македонија се соочува со епидемија од корупција

Има различни етапи и различни начини на кои луѓето кои се наоѓаат на црната листа можат да пријават незадоволство, но во секој случај ние...

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...