19.9 C
Ohrid
четврток, мај 30, 2024
ПочетнаМакедонијаПриведен 18-годишен охриѓанец кој нападнал полицајци

Приведен 18-годишен охриѓанец кој нападнал полицајци

Приведен 18-годишен охриѓанец кој се однесувал агресивно кон полициски службеници во ноќен клуб на бул. „Железничка“.

На 21.01.2023 година во 03 часот, во СВР Охрид приведен е Л.Ш.(18) од Охрид кој претходно, во ноќен клуб лоциран на булеварот „Железничка” во Охрид, се однесувал агресивно кон полициските службеници.

По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава – информираат од СВР Охрид.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиднеј: СВЕЧЕНО ПРОСЛАВЕН ДЕНОТ НА СЕСЛОВЕНСКИТЕ ПРОСВЕТИТЕЛИ СВЕТИ КИРИЛ И МЕТОДИЈ

Пишува  Тоде Кабровски Минатата недела на 26 мај 2024 година во организација на Македонскиот просвето-училишен одбор на Нов Јужен Велс со сите Македонски училишта во...

Пецаков: По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза, упатувам јавна поддршка

По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза упатувам јавна поддршка до сите наши сограѓани кои се борат со ваков животен...

Фатени лица од Охрид и Бугарија- Се претставувале како полицајци

Поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „измама“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.И.В.(58) од Република Бугарија и А.Т.(41) од Охрид. Во...

Македонче: Александар Лазовски, успешен магистрант на Харвард !

Честитки за нашиот Александар Лазовски, стипендист и признат студент лидер за вештачка интелигенција (AI) и образование, кој ја заврши својата магистратура по образование (2023–24)...